navody:fc6databaze

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
navody:fc6databaze [2006/09/27 21:48]
macky vytvořeno
navody:fc6databaze [2018/01/24 14:47] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-[[navody:fc6obsahHlavní stránka]]+[[navody:fc6obsah|Hlavní stránka]] 
  
 ===== Databázový server ===== ===== Databázový server =====
  
-Mezi nejznámnější databázové servery používané pod //OS Linux// patří jednoznačně //MySQL// a //PostreSQL//. Obecně se má za to, že //MySQL// je z této dvojice rychlejší, //PostreSQL// zase "inteligentnější". //MySQL// je v porovnání s //PostgreSQL// pravděpodobně rozšířenější zejména pro svou "spolupráci" s //PHP// - proto se v následující kapitole zaměříme právě na něj.+Mezi nejznámnější databázové servery používané pod //OS Linux// patří jednoznačně //MySQL// a //PostreSQL//. Obecně se má za to, že //MySQL// je z této dvojice rychlejší, //PostreSQL// zase "inteligentnější". //MySQL// je v porovnání s //PostgreSQL// pravděpodobně rozšířenější  zejména pro svou "spolupráci" s //PHP// - proto se v následující kapitole zaměříme právě na něj.
 \\ \\
  
Řádek 12: Řádek 13:
   * Přečtěte si kapitolu [[navody:fc6instalace_aplikaci#Přidání repozitáře]].   * Přečtěte si kapitolu [[navody:fc6instalace_aplikaci#Přidání repozitáře]].
  
-Databázový server //MySQL// lze nainstalovat pomocí //Aplikace -> Prostředí -> Systémová nastavení -> Přidat/odstranit aplikace// nebo pomocí+Databázový server //MySQL// lze nainstalovat pomocí //Aplikace -> Přidat / odebrat aplikace// v sekci //Servery// nebo pomocí
  
   yum -y install mysql   yum -y install mysql
Řádek 36: Řádek 37:
  
 ===== ===== ===== =====
-[[navody:fc6obsahHlavní stránka]]+[[navody:fc6obsah|Hlavní stránka]]
  • navody/fc6databaze.1159386534.txt.gz
  • Poslední úprava: 2018/01/24 15:05
  • (upraveno mimo DokuWiki)