fcz:prednosti

Proč používají miliony lidí na světe Linux?

Stabilita

Stabilitu operačního systému si můžete definovat různě. V zásadě se ale dá měřit tím jak dlouho Váš počítač dokáže běžet aniž byste ho museli restartovat, tzv. uptime. Počítač totiž restartovat můžete, ale jen málokdy musíte.

Bezpečnost

Ta Linuxová svou neskrývá. Pokud chcete můžete se podívat až na dno svého software. Ti, kteří jej tvoří ho dělají proto, aby sloužil, ne proto, aby jen vydělával. Proto mu můžete věřit, že to co dělá, dělá nejlépe jak umí.

A pokud něco nedělal nejlépe, aktualizace jsou dostupné všem bez rozdílu v nejkratším možném čase. Až na váš stůl nebo klín.

Volnost

Už jste někdy zkusili operační systém a software, který nemusíte po instalaci registrovat? Který vás neomezuje ani vyskakovacími okny se zbývajícími dny ani přidanými reklamními proužky, ani vám neomezuje funkčnost? A přitom ho máte na dosah ruky. A vždycky máte plnou verzi.

Převezměte kontrolu nad svým počítačem a získejte zpět svobodu rozhodovat o tom co a jak s ním budete dělat.

Přívětivost

Ne vždy znamená více i lépe. Ti kteří vytvářejí prostředí Fedory ho také používají a tak ho dělají maximálně efektivní. Nebudete tedy muset vybírat jeden z devíti způsobů jak vypnout svůj počítač, prostě ho vypnete.


O Fedoře Stáhnout Fedoru Podpora Fedory

  • Poslední úprava: 2023/05/11 15:51
  • autor: mstanke