navody:prirucka:vzdalena_plocha

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
navody:prirucka:vzdalena_plocha [2015/03/23 00:41] sesivanynavody:prirucka:vzdalena_plocha [2023/05/22 10:49] (aktuální) – aktualizace odkazů mstanke
Řádek 15: Řádek 15:
 Alternativně můžete obrazovku sdílet přes protokol //RDP//, což se hodí v případě, že se k ní chcete připojovat z Windows, protože tento protokol je jim vlastní a není potřeba doinstalovávat žádný další software. //RDP// protokol zprovozníte následujícími příkazy: Alternativně můžete obrazovku sdílet přes protokol //RDP//, což se hodí v případě, že se k ní chcete připojovat z Windows, protože tento protokol je jim vlastní a není potřeba doinstalovávat žádný další software. //RDP// protokol zprovozníte následujícími příkazy:
  
-  yum -y install xrdp+  dnf -y install xrdp
   systemctl start xrdp.service   systemctl start xrdp.service
   systemctl enable xrdp.service   systemctl enable xrdp.service
 +
 +:!: Ve Fedoře 21 má xrdp problém nastartovat, pokud je zapnutý SELinux. Chyba je [[https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1177202|nahlášena]] a v českém fóru naleznete [[http://forum.fedora.cz/read.php?5,26935,26974#msg-26974|řešení]].
  
  
Řádek 40: Řádek 42:
  
 Druhým jsou //Boxy//, kde vlevo nahoře kliknete na tlačítko //Nový// a z nabídky vyberete //Zadejte URL adresu//. Poté zadáte adresu a vpravo nahoře kliknete na //Pokračovat//. Tím se vytvoří nový box, který bude sloužit pro připojení k obrazovce vzdáleného počítače. Výhodou //Boxů// oproti //Prohlížeči vzdálené obrazovky// je to, že velikost obrazovky se přizpůsobí velikosti okna a nemusíte tak posouvat. Druhým jsou //Boxy//, kde vlevo nahoře kliknete na tlačítko //Nový// a z nabídky vyberete //Zadejte URL adresu//. Poté zadáte adresu a vpravo nahoře kliknete na //Pokračovat//. Tím se vytvoří nový box, který bude sloužit pro připojení k obrazovce vzdáleného počítače. Výhodou //Boxů// oproti //Prohlížeči vzdálené obrazovky// je to, že velikost obrazovky se přizpůsobí velikosti okna a nemusíte tak posouvat.
 +
 +{{ :navody:f22_boxy.png?400 |}}
  
 == Pomocí RDP == == Pomocí RDP ==
Řádek 45: Řádek 49:
 Chcete-li se připojit přes RDP, tedy typicky na počítač s Windows, můžete taktéž použít výše zmíněný //Prohlížeč vzdálené plochy//. Nicméně tento nástroj může mít v určitých případech s RDP problémy. V takovém případu doporučujeme jednoho ze speciálních klientů na RDP, třeba aplikaci //Remmina//, kterou doinstalujete příkazem: Chcete-li se připojit přes RDP, tedy typicky na počítač s Windows, můžete taktéž použít výše zmíněný //Prohlížeč vzdálené plochy//. Nicméně tento nástroj může mít v určitých případech s RDP problémy. V takovém případu doporučujeme jednoho ze speciálních klientů na RDP, třeba aplikaci //Remmina//, kterou doinstalujete příkazem:
  
-  yum -y install remmina remmina-plugins-rdp+  dnf -y install remmina remmina-plugins-rdp
  
 === Na počítači s OS Windows === === Na počítači s OS Windows ===
-Ze stránek [[http://tigervnc.org/|www.tigervnc.org]] si stáhněte TigerVNC pro //OS Windows//.+Ze stránek https://tigervnc.org/ si stáhněte TigerVNC pro //OS Windows//.
  
 Aplikaci //vncviewer// spustíte přes nabídku //Start -> Všechny programy -> TigerVNC -> VNC Viewer 4 -> Run VNC Viewer//. Aplikaci //vncviewer// spustíte přes nabídku //Start -> Všechny programy -> TigerVNC -> VNC Viewer 4 -> Run VNC Viewer//.
  • Poslední úprava: 2022/11/14 11:11
  • (upraveno mimo DokuWiki)