navody:prirucka:upgrade

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
navody:prirucka:upgrade [2015/11/08 10:50] – Fedora 23 redakcenavody:prirucka:upgrade [2018/01/24 15:07] – upraveno mimo DokuWiki 127.0.0.1
Řádek 28: Řádek 28:
 Pro jistotu aktualizujte klice repozitaru tretich stran jako je RPMFusion. Pro jistotu aktualizujte klice repozitaru tretich stran jako je RPMFusion.
  
-Upgrade z Fedory 21 a 22 provedete příkazem:+Upgrade z Fedory 22 a 23 provedete příkazem:
  
   sudo dnf system-upgrade download --releasever=23   sudo dnf system-upgrade download --releasever=23
      
  
-//dnf-plugin-system-upgrade// je novým nástrojem a zatím nemá svoji grafickou verzi. Po spuštění výše zmíněného příkazu se začnou stahovat balíčky, které se posléze použijí pro upgrade. Před spuštěním upgradu se ujistěte, že máme dostatek místa na / oddíle pro stažení balíčků. Po dokončení stahování budete vyzváni k restartu. Po restartu se spustí samotný upgrade, který může trvat i několik hodin. Po dokončení se počítač sám restartuje a vy nabootujete do upgradovaného systému.+//dnf-plugin-system-upgrade// je novým nástrojem a zatím nemá svoji grafickou verzi. Po spuštění výše zmíněného příkazu se začnou stahovat balíčky, které se posléze použijí pro upgrade.
  
-Po startu systemu provedte jeste synchronizaci baliku nove verze:+Pokud dojde během aktualizace k problémům se závislostmi, tak můžete upgrade spustit s parametrem, který aktualizačnímu nástroji umožní problematické balíky odstranit: 
 +   sudo dnf system-upgrade download --releasever=23 --allowerasing
  
-   sudo dnf distribution-synchronization --disableplugin=presto+Pokud už vše proběhlo bez problémů, tak můžete systém restartovat a zahájit upgrade: 
 +   sudo dnf system-upgrade reboot
  
-Podrobnější informace o práci s FedUp naleznete v anglickém návodu: [[http://fedoraproject.org/wiki/FedUp]]+Po restartu se spustí samotný upgrade, který může trvat i několik hodin. Po dokončení se počítač sám restartuje a vy nabootujete do upgradovaného systému.
  
-=== Upgrade pomocí nástroje dnf ===+==== Upgrade pomocí nástroje dnf ====
  
-:!: **Upgrade pomocí nástroje dnf není doporučován běžných uživatelům. Není testován Fedora QA a s některými změnami mezi verzemi Fedory si neumí poradit automaticky. Pokud nejste na něco takového připraveni, použijte raději //dnf-plugin-system-upgrade//.**\\+:!: **Upgrade pomocí nástroje dnf není doporučován běžných uživatelům. Není testován Fedora QA a s některými změnami mezi verzemi Fedory si neumí poradit automaticky. Pokud nejste na něco takového připraveni, použijte raději výše zmíněný postup aktualizace pomocí //dnf-plugin-system-upgrade//.**\\
  
 Hlavní výhoda aktualizace pomocí nástroje //dnf// spočívá v tom, že je možné pracovat se všemi aktivními [[instalace_aplikaci#Přidání repozitáře|repozitáři]] a průběžně systém upravovat tak, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Postup je doporučen pokročilejším uživatelům. Hlavní výhoda aktualizace pomocí nástroje //dnf// spočívá v tom, že je možné pracovat se všemi aktivními [[instalace_aplikaci#Přidání repozitáře|repozitáři]] a průběžně systém upravovat tak, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Postup je doporučen pokročilejším uživatelům.
  • Poslední úprava: 2022/11/14 12:26
  • autor: 127.0.0.1