navody:prirucka:hlaseni_problemu

Toto je starší verze dokumentu!


Žádný problém není bez chyb a týká se to i Fedory. Narazíte-li na problém, který s největší pravděpodobností představuje softwarovou chybu, nebo máte-li konkrétní nápad na vylepšení, nahlášením přispějete ke zkvalitnění distribuce.

Fedora používá pro sledování chyb bugzillu společnosti Red Hat. Naleznete ji na adrese bugzilla.redhat.com.

Abyste mohli nahlásit problém, musíte mít vytvořený účet. Jelikož je Fedora mezinárodní projekt, hlášení má být v angličtině. Máte-li účet vytvořený, klikněte vlevo nahoře na tlačítko New. Na další obrazovce vyberete projekt Fedora a na další opět Fedora, případně pokud se jedná o chybu v dokumentaci, tak potom Fedora Documentation. Poté se vám již zobrazí obrazovka pro nahlášení problému.

Nahlášení problému

Podstatné je, abyste určili komponentu, v které se problém nachází. Pokud si nejste jistí, snažte se ji odhadnout co nejpřesněji. Jak budete psát, začnou se vám nabízet existující komponenty. Určete také, jakou verzi Fedory používáte, jak kritický to je problém, jakou hardwarovou architekturu máte. V Summary se pokuste problém několika slovy popsat. Podle toho se vám začnou nabízet možné duplikáty, abyste zjistili, jestli už nebyl problém případně nahlášený někým jiným.

V poli Description už máte nastavenou šablonu, které se pokud možno držte. Je velmi důležité, abyste popsali, jak lze chybu reprodukovat. Chyba, která není reprodukovatelná, je pro vývojáře těžce identifikovatelná. K hlášení můžete přidat také přílohy. Může se jednat třeba o výpis z logů.

  • Poslední úprava: 2022/11/14 11:12
  • (upraveno mimo DokuWiki)